DLA FIRM

REKLAMA

Zaufany psycholog logo

Psycholog Wolsztyn

Często zdarza się, że zastanawiamy się, czy nasze problemy są na tyle poważne, aby skonsultować się z psychologiem. Warto mieć na uwadze, że pomoc psychologiczna jest dla każdego, kto potrzebuje wsparcia emocjonalnego, niezależnie od tego, jak błahe mogą się wydawać nasze problemy. Kiedy odczuwasz permanentny stres, lęk, smutek, masz problemy z utrzymaniem relacji lub trudności w radzeniu sobie z wyzwaniami dnia codziennego, rozmowa z psychologiem może przynieść ulgę i pomoc w rozwiązaniu problemów. Nawet jeśli nie jesteś pewien, czy Twój problem jest “wystarczająco ważny”, warto dać sobie szansę na odzyskanie zdrowia psychicznego i lepsze zrozumienie siebie. Niekiedy z pozoru nieważne problemy mogą kumulować się, doprowadzając do poważniejszych trudności, dlatego warto skorzystać z pomocy psychologa, zanim sytuacja się pogorszy.

psycholog psychoterapeuta Wolsztyn

Polecani psycholodzy w Wolsztynie

Wybierz odpowiedniego specjalistę i odzyskaj radość z życia.

Forma spotkania
Miejsce spotkania
Specjalizacja
Specjalizacja
Język
Obsługiwany języka
Cena
Cena - slider
0890
Sandra Rekowska
Wyróżniony

Wizyta online

W mojej pracy w zawodzie psychologa priorytetem jest zapewnienie przestrzeni, w której każda osoba poczuje się bezpiecznie. Tworzę atmosferę sprzyjającą otwartości, gdzie każdy, kto potrzebuje wsparcia, może poczuć się komfortowo. Moim celem jest słuchanie i zrozumienie drugiego człowieka — buduję szczere relacje. W swojej pracy stosuję techniki z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej, dialektyczno-behawioralnej oraz interwencji kryzysowej.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Ewa Klusek
Wyróżniony

Wizyta online

Decyzja o skorzystaniu z pomocy psychologicznej często bywa trudna. Moją misją jest wspieranie osób, które przechodzą przez ten trudny czas, poprzez uważne słuchanie i towarzyszenie im na drodze do lepszego życia.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Paulina Michalczuk
Wyróżniony

Wizyta online

Każdego Klienta traktuję w sposób indywidualny, z dużą otwartością, szacunkiem i empatią wobec jego potrzeb. Moje podejście jest holistyczne, co oznacza, że postrzegam człowieka jako całość i zwracam pytania nie tylko na jego kondycję psychiczną, ale także na zdrowie fizyczne, czynniki zewnętrzne wpływające na samoocenę i ogólne zachowanie na co dzień.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
michalina-izycka-worhacz

W swojej pracy kieruję się filozofią Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Tworzę przestrzeń, w której każda osoba może czuć się bezpiecznie, niezależnie od wieku, religii, pochodzenia, tożsamości płciowej lub orientacji seksualnej.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Emilia Król

Wizyta online

Jestem psychologiem, który w pracy stosuje podejścia poznawczo-behawioralne oraz metody terapii skupionej na rozwiązaniach. Od września 2023 roku, po ukończeniu kursów Fundacji Sportu Pozytywnego „Start w zawodzie psychologa sportu” oraz programu Kart Sportowca „Techniki i obszary pracy psychologa sportu”, pracuję również jako psycholog sportu. Wspieram zawodników, trenerów, rodziców oraz artystów, pomagając im w rozwoju psychologicznym i radzeniu sobie z wyzwaniami.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Aleksandra Stec

Wizyta online

Zdaję sobie sprawę z tego, jak istotne dla wielu osób jest to, jakie wartości wyznaje psycholog, jak przebiega proces terapeutyczny oraz jakie są wrażenia po pierwszym spotkaniu.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Małgorzata Otrębska

Wizyta online

Jestem psychologiem, absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego, oraz wykładowcą akademickim i sekretarzem. Dodatkowo mam kwalifikacje mediatora, specjalizując się w sprawach rodzinnych, cywilnych oraz karnych.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Aleksandra Cieloch

Wizyta online

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Psychologia na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu oraz odbyłam roczny kurs Interwencji Kryzysowej, który przygotował mnie do pracy z osobami w kryzysowych sytuacjach. Obecnie rozwijam swoje kompetencje, uczestnicząc w czteroletnim szkoleniu z Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Szkole Psychoterapii Crescentia. W mojej praktyce terapeutycznej korzystam z technik poznawczo-behawioralnych, a także z dialektyczno-behawioralnych (DBT) oraz metody Problem Solving, co pozwala mi skutecznie pomagać Klientom w znajdowaniu praktycznych rozwiązań ich problemów. Stosuję również techniki dialogu motywującego oraz koncepcję ACT, która koncentruje się na akceptacji, autentyczności oraz uważności na potrzeby Klienta.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Wojciech Nowak

Wizyta online

Jestem certyfikowanym psychoterapeutą psychodynamicznym oraz aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. W mojej pracy zawodowej kładę duży nacisk na uważne słuchanie Pacjenta. Interesuje mnie szczególnie psychoterapia zaburzeń osobowości, zaburzeń nerwicowych i lękowych, a także zagadnienia związane z małżeństwem i rodziną, w tym problemy w relacjach rodzinnych. Nie specjalizuję się w uzależnieniach.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Krzysztof Goljanek

Wizyta online

Jestem psychologiem, który pracuje w podejściu integratywnym, co oznacza, że łączę różnorodne nurty terapeutyczne, aby dostosować metody do indywidualnych potrzeb moich Klientów. Bardzo istotne jest dla mnie podejście oparte na uważności (mindfulness), które stanowi fundament mojej pracy nad samopoznaniem i wewnętrzną wolnością.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Język angielski
Język niemiecki
Malwina Śliwińska

Wizyta online

Jestem dyplomowanym dietetykiem klinicznym oraz psychodietetykiem, dla którego kluczowym aspektem pracy z Pacjentem jest budowanie zaufania. Uważam, że dobra relacja z osobą, która do mnie przychodzi, jest fundamentem skutecznej terapii. Dzięki zrozumieniu głębszych przyczyn problemów mogę skuteczniej pomóc, skupiając się nie tylko na objawach, ale także na ich źródle. Moja praca z Pacjentami obejmuje nie tylko aktualne nawyki żywieniowe, ale również całe schematy myślowe i emocjonalne, które prowadzą do tych zachowań.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Kacper Mikuła

Wizyta online

Jestem psychologiem w trakcie certyfikacji psychoterapeutycznej, pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym. Ukończyłem psychologię na Wrocławskim Wydziale Uniwersytetu SWPS ze specjalizacją kliniczną. Moje doświadczenie zawodowe zdobywałem na VI Oddziale Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu oraz na I Oddziale Psychiatrycznym Całodobowym w ramach Centrum Zdrowia Psychicznego, gdzie pracuję do dziś. Te doświadczenia ukształtowały moją przyszłą ścieżkę zawodową. Regularnie uczestniczę w szkoleniach, konferencjach i webinarach, aby podnosić swoje kompetencje. W swojej pracy kieruję się przede wszystkim dobrem Pacjenta, a także zasadami profesjonalizmu i etyki zawodu psychologa. Swoją pracę poddaję superwizji.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Olga Szewczyk

Wizyta online

Jestem psychologiem z 9-letnim stażem oraz psychoterapeutką w trakcie certyfikacji, pracującą w podejściu integratywnym. Jest mi najbliżej do holistycznego spojrzenia na człowieka, przede wszystkim na relację między ciałem a psychiką.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Język ukraiński
Paulina Pióro

Wizyta online

Jestem ekspertem z zakresu psychologii i psychologii dziecięcej. Nieustannie dążę do poszerzania swojej wiedzy, uczestnicząc w różnorodnych szkoleniach. Pracując z dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi niezwykle ważne jest dla mnie poczucie bezpieczeństwa, zrozumienia oraz wolności w wyrażaniu swojego zdania. Kieruję się etyką zawodową, wierząc, że każdy człowiek powinien otrzymać wsparcie i pomoc, by poradzić sobie ze swoimi problemami.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Paweł Klimas

Wizyta online

Jestem psychologiem, psychoterapeutą oraz specjalistą z zakresu psychoterapii uzależnień. Wierzę w ludzi i w możliwość wprowadzenia zmian w ich życiu. Bardzo często przekonuje się o tym, że każdy z nas, w tym Ty i ja, ma wpływ na swoje szczęście. Należy uwierzyć w siebie i działać w obranym kierunku.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Anna Napieralska

Wizyta online

Jako ekspert z zakresu psychologii i psychoterapii posiadam bogate doświadczenie oraz wiedzę, którą zdobyłam na Uniwersytecie Wrocławskim. Moja specjalizacja to terapia poznawczo-behawioralna, w którą z pełnym zaangażowaniem zgłębiam najnowsze trendy i techniki poprzez różnorodne szkolenia i kursy, dążąc do uzyskania najwyższych kwalifikacji w tej dziedzinie. Zawód psychologa to nie tylko moja profesja, ale także prawdziwa pasja, która nieustannie motywuje mnie do pracy z innymi.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Natalia Miszczyszn

Wizyta online

Jestem psychoterapeutą w trakcie certyfikacji oraz psychologiem specjalizującym się w psychologii klinicznej. Ukończyłam również studia podyplomowe z Praktycznej Diagnozy Psychologicznej. Aktywnie uczestniczę w działalności Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, a także jestem członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Magdalena Samulik

Wizyta online

Jako psycholog i terapeuta korzystam z różnych podejść psychoterapeutycznych, łącząc elementy wielu nurtów, co pozwala mi elastycznie dopasowywać metody do indywidualnych potrzeb każdej osoby. W relacji terapeutycznej priorytetem jest dla mnie budowanie autentycznej więzi opartej na pełnej akceptacji, empatii i współpracy. Praktyka uważności odgrywa w mojej pracy ważną rolę, wspierając dążenie do harmonii psychicznej i wpływając pozytywnie na codzienne relacje interpersonalne.

Ocena:

0.0/5

Dostępne języki

Język polski
Język angielski

Jak umówić się do psychologa w Wolsztynie?

Umów się na wizytę do psychologa w 3 prostych krokach:

psychologia kliniczna psycholog dzieci

Wybierz specjalistę

Poszukaj psychologa, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom.

psycholog psychoterapeuta zaburzenia lękowe

Umów wizytę

Wybierz dogodny termin na psychoterapię indywidualną lub inne rodzaje pomocy i umów wizytę online lub w wybranym gabinecie.

psycholog dziecięcy zaburzenia lękowe

Potwierdź wizytę

Upewnij się, że dostałeś potwierdzenie umówienia wizyty oraz wszelkie potrzebne informacje dotyczące lokalizacji placówki lub ewentualnych dokumentów, które dobrze by było, żebyś ze sobą miał.

Dobry psycholog Wolsztyn

Nie bagatelizuj problemów ze zdrowiem psychicznym – skorzystaj z naszej oferty i umów się na wizytę do jednego z naszych specjalistów. Udzielą Ci oni pomocy w przypadku trudności emocjonalnych i psychicznych bez długiego oczekiwania w kolejce.

Decyzja decyzji o skorzystaniu z pomocy specjalisty to pierwszy krok w kierunku poprawy zdrowia psychicznego. Nasi specjaliści w Wolsztynie dopasują odpowiednią formę terapii do Twoich potrzeb, gwarantując poczucie bezpieczeństwa i właściwą pomoc.

psycholog dzieci w Wolsztynie

Zakres usług psychologa z Wolsztyna

Zakres działań psychologa obejmuje różne formy wsparcia i terapii osób dorosłych i dzieci, które mają na celu poprawę zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Oto podstawowe obszary, w których nasi psychologowie oferują pomoc:

konsultacja psychologiczna zaburzenia odżywiania

KONSULTACJA PSYCHOLOGICZNA

Konsultacje psychologiczne stanowią pierwszy kontakt z psychologiem i mają na celu ocenę sytuacji, określenie problemu oraz zaprezentowanie planu terapii. Jest to forma wstępnej oceny, podczas której psycholog zbiera informacje na temat problemów Pacjenta i ich kontekstu, aby zrozumieć występujące trudności, historię problemu i jego wpływ na codzienne funkcjonowanie. Dzięki uzyskanym informacjom psycholog psychoterapeuta jest w stanie zaproponować odpowiedni plan terapii bądź skierować Pacjenta do specjalistów z innych dziedzin, jeśli zaistnieje taka potrzeba.

interwencja kryzysowa psycholog dzieci

WSPARCIE KRYZYSOWE

Interwencja kryzysowa stanowi formę pomocy psychologicznej w sytuacjach nagłych i kryzysowych takich jak, śmierć bliskiej osoby, wypadek, przemoc, zdiagnozowanie poważnej choroby czy inne sytuacje, które mogą zagrażać zdrowiu psychicznemu. Stanowi ona doraźną pomoc psychologiczną w powrocie do równowagi psychicznej.

wsparcie psychologiczne zaburzenia osobowości

POMOC PSYCHOLOGICZNA

Pomoc psychologiczna stanowi długoterminowy proces terapeutyczny, który pozwala na dogłębniejsze zrozumienie problemów Pacjenta oraz ich rozwiązanie. Jest to forma regularnych spotkań z psychologiem, co może trwać tygodnie, miesiące, a nawet lata, w zależności od postępów terapii. Jej celem jest pomoc psychologiczna w poprawie jakości życia, radzeniu sobie z codziennymi obowiązkami i poprawy ogólnej kondycji zdrowia psychicznego. Jeśli będzie to wymagane, to podczas prowadzonych terapii zostanie dla Ciebie przygotowana diagnoza psychologiczna.

Psycholog Wolsztyn prywatnie - dlaczego warto?

Wybór psychologa prywatnie, tj. spoza publicznej służby zdrowia, ma wiele korzyści, które mogą mieć wpływ na jakość i efektywność terapii psychologicznej czy terapii uzależnień. Szczególnie ważny jest fakt, prywatne gabinety psychologiczne zapewniają szybszy dostęp do wizyt, co jest istotne w sytuacjach, gdy konieczna jest jak najszybsza pomoc. Co więcej, prywatne gabinety często zapewniają większą elastyczność w ustalaniu terminów wizyt, co usprawnia dopasowanie harmonogramu terapii do codziennego życia. Specjaliści przyjmujący prywatnie zazwyczaj mają też mogą poświęcić więcej czasu na indywidualne potrzeby Pacjenta, co korzystnie wpływa na spersonalizowane podejście do leczenia. Ponadto, prywatna pomoc psychologiczna zapewnia większą dyskrecję, co może być kluczowe dla wielu osób.

prywatny psycholog dziecięcy z Wolsztyna

Kiedy warto umówić wizytę u pomocy psychologa?

Jeśli zastanawiasz się, czy Twój problem jest na tyle poważny, aby skonsultować go z psychologiem, pamiętaj, że każdy problem, który wpływa na Twoje samopoczucie i codzienne życie, zasługuje na uwagę. Nawet z pozoru błahe trudności mogą prowadzić do większych wyzwań, więc im szybciej skorzystasz z pomocy psychologa, tym lepiej.

W jakich sytuacjach warto zaczerpnąć pomocy psychologicznej?

  • ciągły stres, przez który codzienne funkcjonowanie jest utrudnione
  • występowanie zaburzeń lękowych,
  • trudności ze snem,
  • zaburzenia psychiczne,
  • zaburzenia odżywiania,
  • zaburzenia osobowości,
  • zaburzenia nastroju,
  • nie możesz sobie poradzić z trudnościami emocjonalnymi,
  • problemy z codziennymi obowiązkami,
  • ciągle obniżony nastrój, stany depresyjne,
  • potrzebujesz pomocy w leczeniu depresji,
  • trudności w relacjach z partnerem, w pracy,
  • kryzysy życiowe, np. rozwód, poważna choroba,
  • brak poczucia własnej wartości,
  • chęć rozwoju osobistego,
  • traumatyczne doświadczenia,
  • zespół stresu pourazowego,
  • śmierć bliskiej osoby,
  • cierpisz na spektrum autyzmu,
  • problemy z adaptacją,
  • uzależnienie.
poprawa zdrowia psychicznego

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa?

W trakcie pierwszej wizyty u psychologa spotkasz się z osobą, która będzie starała się zrozumieć, jakie są Twoje trudności. Psycholog (psychoterapeuta) rozpocznie od rozmowy, podczas której zada Ci pytania dotyczące Twoich trudności, emocji, odczuć i o to, co skłoniło Cię do szukania pomocy psychologicznej. Celem takiego spotkania jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której będziesz mógł szczerze mówić o swoich trudnościach i razem ze specjalistą próbować znaleźć ich rozwiązanie. Na podstawie informacji zdobytych podczas pierwszego spotkania psycholog ustala dalsze kroki i proponuje odpowiednią formę wsparcia psychologicznego. Pamiętaj – prośba o pomoc to oznaka siły, a specjaliści z Wolsztyna są tutaj, aby wspierać Cię w powrocie do zdrowia psychicznego.

Psycholog Wolsztyn - najczęściej zadawane pytania

Wybór właściwego specjalisty zależy od Twoich potrzeb. Psycholog pomoże Ci w zrozumieniu i radzeniu sobie z emocjami oraz problemami za pomocą różnych form terapii. Psychoterapeuta, który może mieć różne kwalifikacje, zapewni długoterminową pomoc w pracy nad trudnościami, z którymi się mierzysz. Psychiatra, jako lekarz, zajmie się diagnozą zaburzeń psychicznych i jako jedyny z całej trójki może przepisać leki, jeśli uzna to za konieczne.

Nie masz pojęcia, którego specjalistę dobrać? Sprawdź jego doświadczenie zawodowe, możliwe terminy. Zdecyduj jaka powinna być płeć i język używany przez specjalistę. W czasie spotkań najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa i wzajemna pozytywna relacja.

Obawy przed pierwszą wizytą u psycholog są zrozumiałe – w końcu obawy budzi to, co nieznane. Nasi specjaliści zdają sobie sprawę z tego, że pierwsze spotkanie może być dla Ciebie stresujące, dlatego będzie się on starać, abyś podczas wizyty miał jak najbardziej komfortowe warunki. Psychologowie są tutaj po to, aby Cię wspierać i stworzyć bezpieczną przestrzeń do rozprawienia się z Twoimi problemami. Nikt nie będzie Cię oceniać, więc nie wstydź się mówić o tym, co leży Ci na sercu.

Aby przygotować się do spotkania z psychologiem, warto spisać swoje myśli, uczucia i pytania, co z całą pewnością pomoże w rozmowie – dzięki temu też nie pominiesz istotnych dla siebie kwestii. Zastanów się, jakie są Twoje cele dotyczące terapii i co chcesz z jej pomocą osiągnąć. Upewnij się, że znasz lokalizację gabinetu i termin wizyty oraz spróbuj zrelaksować się przed spotkaniem, aby zmniejszyć stres.

Psychologa obowiązuje tajemnica lekarska, co oznacza, że nie ma prawa on rozpowszechniać uzyskanych od Ciebie informacji. Ujawnienie tych danych z konsultacji psychologicznej bez Twojej zgody jest niedozwolone.

Długość terapii zależna jest od indywidualnych potrzeb i celów Pacjenta oraz rodzaju problemów, z którymi się zmaga.

Psychoterapia indywidualna może trwać kilka tygodni, a niekiedy nawet kilka lat, w zależności od jej intensywności i złożoności pracy nad problemami.

Skierowanie do psychologa prywatnie nie jest wymagane.